Aktualności

Rekolekcje 2024

Tradycyjnie, w sierpniu (w dniach 12-17) w naszym domu rekolekcyjnym w Sadowiu k. Ostrowa Wlkp. odbędą się doroczne ćwiczenia duchowe dla osób noszących Czarny Szkaplerz i pragnących pogłębić duchowość pasyjną. Tematem będzie przebaczenie i pojednanie zarówno w relacji z Bogiem, jaki i z człowiekiem. Przypowieść o synu marnotrawnym wprowadzi w zagadnienie i będzie osnową naszych rozważań.

Read more

Piąty numer „Słowa Krzyża”

Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer “Słowa Krzyża” – pisma Rodziny Pasjonistów w Polsce. Piąty numer “Słowa Krzyża” skupia się wokół cytatu: “W Jego ranach jest nasze zdrowie” (Iz 53,[…]

Read more

NOWY SEMESTR W SMK

Pasjoniści zapraszają na nowy semestr w Szkole Mądrości Krzyża. Tym razem zajęcia poprowadzi p. dr szt. muz. Emanuel Bączkowski. Tematem semestru będzie “Męka, śmierć i Zmartwychwstanie w muzycznych obrazach mistrzów”. Pierwszy[…]

Read more

Słowo Krzyża na Adwent i Boże Narodzenie

Oddajemy w Wasze ręce już czwarty numer “Słowa Krzyża” – pisma Rodziny Pasjonistów w Polsce. W tym wydaniu Słowa Krzyża znajdą Państwo wspomnienie o niedawno zakończonych obchodach Jubileuszu 100-lecia obecności[…]

Read more

Rekolekcje Bractwa Czarnego Szkaplerza 2023

Zapraszamy na doroczne rekolekcje pasyjne dla członków Bractwa Czarnego Szkaplerza, osób noszących Szkaplerz oraz wszystkich zainteresowanych duchowością pasyjną.

Read more

Wielkanocny numer Słowa Krzyża

W Wielkim Tygodniu udało się odebrać z drukarni kolejny (trzeci już) numer Słowa Krzyża – Pisma Rodziny Pasjonistów w Polsce. Wiemy, że nie do każdego klasztoru dotrą przed Wielkanocą drukowane egzemplarze, więc udostępniamy wersję elektroniczną i życzymy owocnej lektury.

Read more

Nowy semestr SMK

Szkoła Mądrości Krzyża zaprasza od 3 marca 2023 na kolejny semestr wykładów pt. “Czy Bóg cierpi?” Wykłady poprowadzi p. dr hab. Monika Waluś – teolog dogmatyczny i historyk duchowości, wykładowca na UKSW, aktywna uczestniczka medialnych debat teologicznych.

Read more

Medaliki szkaplerzne

Miło nam poinformować, że są już dostępne nowe medaliki szkaplerzne dostępne w trzech wariantach: aluminiowe (wysyłane domyślnie wraz ze szkaplerzem), mosiężne i srebrne. Wszystkie są tej samej wielkości i kształtu, lepiej odwzorowując wizerunki z naszego szkaplerza.

Read more

Propozycje rekolekcji w Sadowiu

W Domu Rekolekcyjnym w Sadowiu już niedługo kolejne rekolekcje i warsztaty. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nadchodzącymi wydarzeniami i do wzięcia w nich udziału!

Read more