Warsztaty Biblijne z Pasjonistami

Warsztaty Biblijne z Pasjonistami

Przywykliśmy do informacji o Warsztatach Biblijnych, które ukazują się corocznie, by zapowiedzieć to wydarzenie i zaprosić do udziału w nim oraz zrelacjonować to, co w danym roku wydarzyło się podczas tego wakacyjnego spotkania z Pismem Świętym. Może jednak nie zauważyliśmy, że to już po raz dwudziesty piąty mówimy: „Zapraszamy na Warsztaty Biblijne”.

W tym roku grupa warsztatowa spotyka się w Gnieźnie w dniach 9-18 sierpnia. Będziemy gościć w Prymasowskim Seminarium Duchownym. Tematem jest „Czytanie obrazów. Biblia malowana”. Wykłady poprowadzą dr hab. Monika Waluś, ks. dr Adam Dynak i o. prof. UKSW dr hab. Waldemar Linke CP. Program Warsztatów tworzą też spotkania modlitewne w kręgach biblijnych, liturgia godzin i codzienna eucharystia oraz zwiedzanie kolebki polskiej państwowości i życia kościelnego oraz równie ciekawych okolic Gniezna.

Planowany koszt pobytu wraz z turystyką na 9-cio dniowych warsztatach wynosi 1100 zł od osoby mającej uprawnienia do zniżek i 1125 zł dla pozostałych. Zgłoszenia na Warsztaty Biblijno-Turystyczne przyjmuje Irena Łojek – tel. kom. +48 509 807 954, adres e-mailowy: irena.lojek@wp.pl. Wiadomości o Warsztatach można szukać na Facebooku (WarsztatyBiblijne z Pasjonistami).

By uczcić 25-lecie Warsztatów Biblijnych, w dniach 6-7 listopada 2021 r. w Łodzi, odbędzie się Międzyzakonne Formu Apostolatów Biblijnych, spotkanie dla zakonnic, zakonników i osób współpracujących z nimi, którym bliska jest idea szerzenia duchowości opartej o Pismo Święte oraz wiedzy biblijnej. Program Forum to wykłady specjalistów oraz rozmowy panelowe uczestników, których celem jest poszerzenie wiedzy uczestników oraz wymiana doświadczeń między nimi. Forum jest organizowane przez Warsztaty Biblijne z Pasjonistami, Fundację „Słowo Krzyża”, Bractwo Słowa Bożego i zostało wpisane do kalendarza wydarzeń Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych i Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich. Patronami tego wydarzenia są abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, o. Łukasz J. Andrzejewski CP, prowincjał pasjonistów, Catholic Biblical Federation. Patronatem medialnym wydarzenie objęły następujące redakcje: TVP 3 Łódź, SalveNet, Radio Warszawa, Radio Plus Łódź, Radio Niepokalanów, Gość Niedzielny, Niedziela.

Do udziału w Forum organizatorzy zapraszają wszystkich współbraci, którzy prowadzą kręgi biblijne, lectio divina czy inne formy apostolatu biblijnego.

Więcej informacji na stronie: www.passio.info.pl/forum/